Žít život pro sebe

19. prosince 2014 v 8:00 | Miluška |  Moje (s)myšlenky


Žít život pro sebe a nikoliv pro druhé. Upřednostnit sebe, někdy se tomu říká zdravý egoismus... Přemýšlela jsem, co to vlastně může být, jak by to mohlo vypadat. Zdálo se mi toti že si život užívám a mám v něm radost se svých aktivit které ráda dělám.

Přesto ke mně šlo žít víc pro sebe. Co by to mohlo být? Mám úžasné přátele, dobrou kamarádku a vždy když potřebuji je se na koho obrátit, dostává se mi pomoci jako nikdy v životě. Do toho sem tam zajdu na čajíček, nebo koncert nějakou duchovní přednášku. Tak kde to je co to znamená?

Jako bych to věděla a neuměla to uchopit. Žít život víc pro sebe. Jelikož mi to přišlo důležité ptala jsem se mnoha přátel. Jak to vnímají oni, bylo to mnoho různých slov ale odpověď vlastně vždy stejná, jít za svým vnitřním hlasem za svou intuicí. To přeci dělám často. Tak proč mi to říkají všichni to stejné naslouchej si a jdi za tím. Co to tedy je?

Někdy jsou odpovědi ukryty hluboko v nás. Najednou jsem pocítila že je ve mně cosi co to všecko sabotuje, žít život pro sebe, nikoliv pro ostatní. Ano je to takový ten malý sabotér.... Poslední dobou mi maso moc nechutná, přesto ho vařím poměrně často a i ho jím nebo vybírám z talíře. Proč? Protože zbytek rodiny maso chce. Několikrát mě to už táhlo na masáž. Jenže pak si řeknu kdo by hlídal děti? Jak se s kým zas budu muset domlouvat, ne to se mi nechce. To raději ne. Zubařku odkládám vyloženě se strachu. A takových situací je plno. Vlastně je spousty věcí do kterých mám chuť se pustit a pak si řeknu ne to raději ne v zájmu někoho nebo něčeho jiného.

Žít život pro sebe je podle mě a v mém případě v každodenních maličkostech, které pak udělají obrovský kus čehosi velkolepého a nádherného, stačí se jen do toho pustit.

A co vy jak to máte s životem pro sebe? Slyšela jsem názor že kdyby se každý postaral o sebe bude o všechny postaráno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama