Sněhová vločka

21. prosince 2014 v 23:22 | Miluška |  Moje (s)myšlenky
Jako sněhová vločka v na tažené dlani, tak pomíjivé jsou některé okamžiky. A přesto dokáží zanechat brázdu v našem srdci, zapíší se hluboko a změní nám život sice nenápadně ale o to víc.

Nedávno jsem zjistila, že jednám neustále proti sobě, pořád a pořád dokola jsem vše přizpůsobovala ostatním. Jen aby druhý se necítil špatně jen aby on ať už to byl kdokoliv neměl špatné pocity a já? Na mně pramálo záleželo. V jakékoliv záležitosti jsem dala raději přednost druhému aniž bych mu zdělila co vlastně chci.

Tohle uvědomění, si že vlastně všecko velmi rychle vzdám, mě přivedlo k tomu, že jsem najednou otevřela oči, pochopila co se to se mnou děje.

Najednou jsem se slyšela jak říkám prodavačce:
"Nezlobte se ale mohla by jste mi ten pletenec vyměnit, tenhle má jen tři oříšky." Nekřičela jsem nevstekala jsem se jen jsem jí prostě a s klidem řekla co chci. V klidu a bez problémů mi to vyměnila. Ano trošičku zčervenala, asi si myslela že já se neozvu...

Jindy zas v klidu dokážu říct ne tohle dnes už vařit nechci, mám Tě moc ráda většinou ti ráda Uvařím co chceš, ale dnes jsem už hodně unavená, uděláme to zítra. A pak jen zírám jak mé dítě řekne: "Tak jo."

Nevím kde přesně se to vzalo, jak je možné že jsem si najednou tohle uvědomila... Ale jsem vděčná za to že se mi tohle konečně daří a hlavně že to jde v klidu a naprosté pohodě. Prostě jen vyjádřit jak se věci mají...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama