Obejmi mě!

29. prosince 2014 v 8:00 | Miluška |  Moje (s)myšlenky


Tyhle svátky jsem pozorovala jednu zajímavou věc.

Mé děti objímají ostatní příbuzní naprosto bez zábran a běžně. Proč tedy mezi sebou "dospělými" už ne. Mě už každý podá maximálně ruku. Svoji mámu se při tomhle rituálu snažím obejmout asi tak půl roku, a pořád to nějak vázne. Přijde mi jako by vzájemné obětí bylo něco zakázaného, nebo dokonce neslušného. Jako když, děti čůrat na veřejnosti mohou a my dospěláci už ne. Nebo běhat s holým zadkem na koupališti, může roční dítě dyť je malé... Ale my dospělí? Ne to se nesluší.

Ano mám spousty svých přátel, které obejmout mohu, a je to v pořádku. Ale v příbuzenstvu to lidem přijde divné... Nepatřičné a jakési neuchopitelné... Jako by se bály že o něco přijdou budou nám něco muset dát. Něco co si musí nutně chránit. Ale je to skutečně tak? Já si to nemyslím.

Tohle ne to není slušné. Tohle to by se nemělo dělat!

Kdysi jsem byla na takovém školení, přisedl si ke mně muž, a já se usmívám vždy a na každého a tenhle muž mi byl navíc hodně sympatický. Nevím čím to ale chtěl mě hned obejmout, já si říkala co to jako dělá? Ne, ne to ne! To se přeci nehodí. A vůbec má mysl se hodně pohoršovala, nad tímto lásky plným aktem.
Jenže pak jsme to dostali skoro příkazem, školitelka prohlásila ať to uděláme a já zjistila jak je moc fajn, obejmout sympatického člověka který vedle vás sedí. I tu paní před vámi a za vámi... Tak proč jsem to nevěděla dvacet minut před tím? Proč jsem se vlastně obávala?


Kdysi jsem pozorovala dva mladé lidi, v jejich zamilovanosti, láska jako by otevřela všechny kanály a oni se od sebe nemohli otrnout. Drželi se za ruce, hladily, byly doslova hladový svých vlastních dotyků... Já měla pocit že láska jim otevřela jejich uzavřená srdce, že roztopila tuny ledu, a oni najednou chtěli být jeden alespoň tady a teď navzájem pro sebe.

Otevřít si své vlastní srdce navzájem a nebát se toho. Možná ale jen možná, mám předsevzetí do nadcházejícího roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama