Co mi ježíšek odepsal

18. prosince 2014 v 20:00 | Ježíšek |  Ježíškova pošta
Ježíšek pro Milušku:

Nejmilejší má Miluško!
To víš, doba pokročila, už si píšeme e-maily, dneska už nefrčí dopisy za oknem, taky jsem se dostal k tomuto blogu a vidím, že dopisy mně jsou opravdu všude. Ty myšlenkové nevyjímaje, mají stejnou sílu a hodnotu. Možná by ses divila, kolik dospělých - už naoko nevěřících ve mě - mi "píše"!
Tvůj dopis je krásný a svědčí o Tvé moudrosti, kterou jsi za léta od svého dětství nasbírala, stejně tak o Tvém laskavém srdéčku, co v Tobě zase sídlí odjaktěživa. Jak asi už tušíš, penízky jsem nikdy nepotřeboval, to byl zastírací manévr rodičů, jak vysvětlit dětem, že se pod stromkem neobjevily vysněné dárečky. Dám Ti jednu otázku, na kterou určitě znáš odpověď: Kdo snáze nalezne v sobě to, co hledá jinde - ten, který vždycky všechno dostane beze snahy na zlatém podnose, nebo ten, který se musí ptát, proč mu něco nebylo dáno, ač byl hodný a poslušný ostatním? Který z nich rychleji a snáze nalezne moudrost vlastní duše?
Santa Claus i děd Maróz, jakožto i další obdarovávači, to jsou pouhé lidské masky pro to, aby lidé do něčeho, co chtějí si vzájemně darovat, schovali kousek své vlastní radosti, která se ale trošku zvrhla v to, co zbytek světa - v touze mít víc, než má soused. I mně se lidé tuto masku pokoušejí nasadit, když balí do ozdobných papírků s líbivou mašlí všemožné dary, na které se za pár týdnů začne snášet prach. Nuže, mohou tak činit, chtějí-li. Odpusťme těmto lidských názorům, vždyť se tolik snaží, byť třebas zrovna koukají přes nečisté brýle a mnohé tak vidí zkresleně. Já, a to vždy bylo mým jediným darem všem a posláním zároveň, přináším lidem obraz toho, kým mohou být oni sami, projev vlastní síly v lásce k bližnímu. Chápeš skutečně význam a sílu těch slov? Kdo dovede toto dát, ten pochopil smysl mého narození a oslav pravých Vánoc, pochopil i mou životní snahu a pouť, a nakonec i smrt, která smrtí nebyla, jen vyjádřením nedotknutelnosti toho, kdo v sobě nese sílu lásky. Vždycky ke mně Tvé myšlenky a touhy, Miluško, dorazily. Ale až nyní, kdy jsi sama vyšla z bludného kruhu obdarovávání materialistického (ač v Tvém případě vždy ta dobrota byla o fous silnější než chtění a tužby ryze světského života), čemuž jsi samozřejmě jako děcko nevinné nemohla uniknout, a došla až poznání pravých hodnot lidských, odpovídám Ti skrze tento dopis - a veřejně, aby si ho mohl přečíst každý člověk, který zavítá až sem - a který se třeba ještě rozhoduje, zda-li se zbavit své pýchy, nebo ji odložit a milovat. Tvá přání, Miluško, budiž splněna - a když teď ucítíš takový zvláštní hřejivý pocit někde v bříšku, víš, že se Tvůj vysněný dárek právě v Tobě usazuje. Ano. Já již nechodím po světě v lidské podobě, jako tomu bylo před dvěma tisíci lety, teď je má úloha jiná - předávat odsud, ze sídla lásky, těm, co žádají, to krásné, co já tehdy chtěl lidem předat právě svým působením na Zemi - a ukázat, že i oni mohou činit zázraky. Tedy nyní předávám odsud těm lidem, u kterých uvidím, že mé poselství chtějí a mohou šířit dál - a to i beze všeho náboženství, se kterým bývám dosti mylně spojován díky špíně na těch brýlích. Ty, Miluško, jsi jedním z těch lidí. A tak si teď na chvilku zavři očka - až je znovu otevřeš a nadechneš se a vydechneš, ucítíš, že teď máš Ty tu moc vykonávat sama to, oč jsi mě požádala. Nyní se Ti dostává takové moci, a věř, že si ji zasloužíš tak, jakou měrou přeješ skutečně dobro ostatním lidem a s jak silnou láskou se na ně díváš. A v očích těch já navěky budu sídlit, abych Ti to vždy připomněl, když se Ti svět třeba zrovna nebude zdát milý a láskyplný. A nehledě na to, jaká byla, je a bude pevnost Tvé víry ve mně, bude vždy s Boží pomocí nekonečná má víra v Tebe.
Doufám, že jsem alespoň tentokrát splnil Tvé přání, když to s těmi hračkami a šicím strojem tak nevyšlo. Však už víš sama, jak to je.
S díky za spolupráci a nejvyšší měrou lásky se loučí Tvůj Ježíšek, tedy jménem pravým Jesua.
P.S.: S tou adresou to byl dobrý vtip :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama