Cvak vypinačem

1. listopadu 2014 v 8:00 | Miluška |  Moje (s)myšlenky


Někdy když zahlédnu koutkem oka nějaký ten katastrofický film, nestačím si divit. Co všecko si Hollywoodský scénárista spolu s režisérem dokážou vymyslet. Napadení mimozemšťany! Tak zákeřné potvory mají dokonalé zbraně! Jsou vybavení obrovskými loděmi! Technologie o kterých se nám ani nezdá. Hlavně nás chtějí zničit! Podmanit si a já nevím co ještě? Můj selský rozum nechápe. Proč by tohle dělali?
Jindy si zas kladu otázku: Jsme opravdu, ti nejvyšší a nejlepší co zde (dejme tomu) Bůh stvořil? Opravdu to tak je? Nebo si to jen tak namlouváme? Koukněte se na nás, ničíme co nás napadne. Vše si podmaníme, většina lidí se chová jako by si podřezávala větev pod vlastním zadkem. Pak mě logicky napadá jestli opravdu jsme my ta nejdokonalejší stvoření ve vesmíru? Já si říkám, možná ne.
Když se někdy koukám na mravence jak se hemží snaží a žijí. Nestačím žasnout. Minulé léto jsem viděla takovou mravenčí dálnici. Byla široká asi tak deset centimetrů a mravenci po ní běhali sem a tam. Nádhera, tohle moct pozorovat. Nikdy mě nenapadlo po nich chtít, aby mi sloužili a vytvářeli pro mě, larvy? Nebo aby mi postavily to své mraveniště? Stejně tak mě napadá, že možná nějací mimozemšťané tady jsou. Pozorují nás se stejným úžasem, jako já pozoruji mravence. Osobně nemám potřebu mravencům bourat mraveniště, nebo jakkoliv jim škodit. Prostě jen obdivuji jak jsou krásní dokonalí a co vše tak malá mravenčí stvoření dokážou.
Ono totiž, když se zamyslím, tak podle mě na zničení naší civilizace není potřeba super dokonalých zbraní. Stačí zmáčknout pár knoflíků, a jací jsme byli? Většina lidstva na planetě je závislá na elektřině. Kdyby nás někdo chtěl napadnout, stačí vypnout všechny elektrárny. Pak bych vzala útokem vodárny a jsme jako lidstvo naprosto v... háji... K tomu nemusí nikdo použít žádné šílené zbraně. Prostě jen otočí vypinačem a cvak...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama