Zapomínáme co chceme

23. října 2014 v 8:00 | Miluška |  Moje (s)myšlenky

Dobro a zlo. Občas slýchám že tam kde je vytvářeno dobro musí někde jinde vznikat i zlo. Já ráda dělám malé dobré skutky jak tomu říkám. Znamená to snad že tím tedy vytvářím někde na opačné straně planety zlo?? No já si to nemyslím. Ano tenhle vesmír je duální, ale znamená to že když je tma opakem světla je automaticky tma tím zlem? Nebo suchý a mokrý který je ten dobrý a který jako špatný. Má vůbec smysl rozdělovat tyhle protiklady na ty správné a ty nesprávné, nebo jsou to jen opačné póly svého protějšku. Jak bychom měli poznat co je studené když nebudeme vědět co je teplé? Ono totiž to co je dobré pro jednoho zdaleka nemusí být dobré pro druhého.
Když jsem byla malá myslela jsem si že úkolem dobra je bojovat ze zlem. Dnes, dnes nechci bojovat s nikým a ničím. On totiž boj plodí jen a zas další boj. Proč věnovat tolik pozornosti něčemu co nechci, my lidé, mě nevyjímaje, často zapomínáme co vlastně chceme věnujeme pozornost tomu co nechceme, případně přidáme emoci jako je obava nebo strach, to aby se to ještě víc posílilo a naplnilo.
Proč tedy místo boje se zlem raději se neotočit a veškerou svou pozornost nedat skutečně tomu co chceme tomu po čem opravdu toužíme.
Často slýchám zas nestíhám autobus, schůzku cokoliv kam lidé spěchají.... Vesmír se jen usměje a řekne no prosím pokud si přeješ nestíhat, tvé přání. A takto je to vlastně se vším... My ženy často myslíme na to jak a kde nám visí který špíček, místo toho abychom opravdu milovali své tělo a přáli mu to nejlepší. A pak že nás Bůh neslyší. To spíš my máme potíže s vlastním přijímačem protože ve skutečnosti neslyšíme ani to co si sami v sobě přejeme.
Ale spět k mým drobným malým skutkům, vážně vytvářím zlo? Nemyslím si. Svíčku když zapálíme vznikne oslnivé světlo a od jedné svíčky může chytnou další knot a pak další a další a... Nakonec takto zahoří třeba celý les svíček. Tak si někdy představuji, že jeden dobrý skutek nakonec strhne obrovskou lavinu lásky. Protože dobro ničím jiným ve svém důsledku není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama