Klidná hladina

26. října 2014 v 8:00 | Miluška |  Moje (s)myšlenkyMeditace, jak to zatím vnímám já. Když jsem kdysi už je to pár let, začala meditovat, moc mi to pomohlo. Dodalo mi to do života zklidnění a pocit jakési úlevy. Začalo se mi dostávat odpovědí přímo z mého nitra což se mi do té doby nestávalo. Tady se stačilo jen zeptat a odpověď nakonec vždycky přišla.
Zpočátku to bylo spíš jen takové přemítaní, myšlenky co přicházely jsem se snažila nenásledovat. Byly jako vlny na moři. Jedna přišla jiná odešla a tak se pomalu pomaloučku začala má mysl utišovat až se z rozbouřeného moře stala klidná hladina která se sem tam zavlní.
Vlastně ani nevím jak se mi podařilo své pokusy o meditaci nijak nehodnotit. Možná že důvod byl i ten, že meditace od prvopočátku mi přinášeli úlevu a i když myšlenky přicházely, vždy mi pomohli ujasnit si problémy. Pohlédnout na ně z vyšší perspektivy. Sem tam se i objevily a objevují krásné vizualizace které mě vždy potěší. Tyhle jak já říkám obrázky, mně značně dobíjí a ukazují věci které si mám zrovna uvědomit. Je mi to ukázáno vždy v nějaké metafoře.
No možná ani nemedituju správně ale je mi to tak nějak jedno. Ten pocit klidu a uvolnění, přijde vždycky někdy se dostanu do stavu bez myšlenek. Jindy zas cítím obrovský příval energie po celém těle, jako by se mé buňky rozvibrovaly.
Jednoho dne jsem jsem zkrátka rozhodla že zkusím meditovat ráno a večer. Nakonec se z toho stal rituál bez kterého si den neumím představit. Někdy večer když v meditaci usnu. Spánek který pak pčíjde je daleko hlubší a osvěžující.
Ne nejsem žádný odborník nevím jestli to dělám správně nebo špatně, jediné co vím je že je to věc která je úžasná a všem ji vřele doporučuju, zkuste to sami a uvidíte co vám to konkrétně přinese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama